ماژول کاهنده ولتاژ LM2596 نمایشگر دار
ماژول کاهنده ولتاژ LM2596 نمایشگر دارعکس شماره 1 ماژول کاهنده ولتاژ LM2596 نمایشگر دارعکس شماره 2

ماژول کاهنده ولتاژ LM2596 نمایشگر دار

DC-DC Voltage Regulator Power Module Volt Stabilizer with LED

358 remove_red_eye

ﺷﻨﺎﺳﻪ:

2537

ﺑﺮﻧﺪ:

Arduino

ﺩﺳﺘﻪ ﺑﻨﺪی:

ماژول و شیلد
قیمت : 50٬000 ‎تومان
تعداد

  • موجود در انبار
  • ارسال به سراسر ایران
  • تضمین کیفیت کالا

برد رگلاتور کاهنده ولتاژ مبدل DC-DC خروجی 1.25V-35V

کاربرد اصلی این ماژول کاهش ولتاژ و تبدیل ولتاژ DC به DC با شدت جریان 3 امپر است. در واقع روی برد الکترونیکی این محصول یک مولتی ترن در نظر گرفته شده است تا کاربر بتواند ولتاژ مورد نظر خود را با دقت بالا تنظیم کرده و از خروجی دریافت نماید. در بسیاری از پروژه‌های الکترونیک و رباتیک و.. نیاز است که کاربر با ولتاژ‌های غیراستاندارد که رنج بازار نیستند نسبت به طراحی اقدام نماید. یا باید در نظر گرفت در مواردی منبع تغذیه‌ای که در دسترس داریم دارای ولتاژ بالاتر از میزان نیاز یا نوسان برق است و برای پایدار کردن این نوسان ولتاژ یا به حد مناسب رساندن آن نیاز است که از مبدل ولتاژ برق DC_DC کاهنده بهره ببریم.

برای نمونه یک پروژه را در نظر بگیرید که در آن مدرای با رله و شماری از قطعه‌های الکترونیکی پُرمصرف و میکروکنترلر به‌کار رفته و در این میان بهره گیری از رگلاتور معمولی شدنی نیست به این دلیل که شدت جریان پایین آن مشکل‌ساز خواهد بود. در نتیجه بهترین گزینه بهره گیری از ماژول کاهنده ولتاژ LM2596 نمایشگر دار است. از این ماژول کاهنده ولتاژ نمایشگر دار در ساخت منبع تغذیه پروژه‌های الکترونیکی و رباتیک، شارژرها، منبع تغذیه آزمایشگاهی، تبدیل ولتاژ گوناگون DC تا 3 آمپر مانند مبدل 12V به 5V یا 3.3V یا راه‌اندازی ال ای دی پاور بهره برد.

چگونگی نمایش ولتاژ خروجی روی نمایشگر

این ماژول مبدل ولتاژ کاهنده خروجی دارای نمایشگر سون سگمنت است. به این معنا که کاربر می‌تواند بدون نیاز به مولتی متر و... ولتاژ خروجی را ببیند. برای این‌که بتواند عدد نمایش داده شده را بین ولتاژ DC ورودی و ولتاژ DC خروجی سوئیچ کرد می‌توان از میکروسوئیچ کوچکی که روی برد تعبیه شده است بهره برد و ولتاژ خروجی را با این ماژول کاهنده LM2596 به‌گونه‌ی پیوسته و پایدار دریافت کرد.

باید اشاره کرد که رگولاتورهای گروه LM2596 مدارات یکپارچه ای هستند که همگی ویژگی‌های مورد نیاز رگولاتورهای سوئیچینگ کاهنده step-down در آنها وجود دارد. بر روی برد پایه های ورودی با IN+ و IN- و پایه های خروجی با OUT+ و OUT- نمایش داده شده اند.

LM2596-SS

نظر خود را بنویسید